PATIALA HOUSE

Standard

Yönetmen; Nikhil Advani.
Senaryo; Nikhil Advani, Anvita Dutt Guptan
Oyuncular; Akshay Kumar, Anushka Sharma, Rishi Kapoor, Dimple Kapadia, Armaan Kirmani
Filmin Türü; Drama
Orijinal Adı; पटियाला हॉउस .
Yapım Yılı; 2011
Yapım Ülkesi; Hindistan
Orijinal Dili; Hintçe
Filmin Süresi; 155 dk.

FİLMİN KONUSU
Film babasının gölgesinde yaşayan Gattu’nun ( Akshay Kumar) hikayesini anlatır. Babasının seçimlerine boyun eğmiş onun istediği hayatı yaşamaya zorlanmış biridir. Ailedeki diğer bireylerde Gattu’nun babası Gurtej Singh Kahlon (Rishi Kapoor)’a uymak zorundadır.

Gattu çok küçükken geldikleri Londra’da ırkçılık büyük bir sorundur. Gattu’nun babası ırkçılık gibi nedenlerle çıkan olaylara karışmış, üstelik sırf ırkçılık nedeni ile kardeşi öldürüldüğünde sesini büyük kitlelere duyurmuştur. Batı Londra’da Southall bölgesini çoğunlukla Hindistanlılar’ın yaşadığı bir bölge haline çevirmişlerdir. Gurtej’in yaptığı değişiklerle zamanla ırkçılık azalmıştır. Irkçılık azalmış olsa da Gurtej’in İngilizler’e olan kızgınlığı geçmemiştir. Gattu, okulda iyi bir kriket oyuncusuyken, babasının sırf ırkçılık baskısı nedeni ile İngiltere için kriket oynanması istenmemiş; kriket oynamayı bırakmış ve hayalini terk etmiştir.

Babasının açtığı dükkanda çalışan Gattu monoton bir hayat sürer. Dükkanında yemek yediği bir vakit, çocuklar topla camı kırar. Topu kıran çocuğun ablası Simran Chatwal (Anushka Sharma) bir süre sonra camı ödemeye gelir. Simran, Gattu’yu dükkanda çalışan öylesine bir çalışan sanır ve Gattu’yu tanımaz. Ev, Gattu’nun kız kardeşinin düğününe bir yandan hazırlanırken Simran, dükkanda çalışan kişinin Gattu olduğunu öğrenir. Simran’ın annesi İngiliz olduğu için Gattu’nun babası tarafından kız pek önemsenmez. Aile Gurtej Singh Kahlon’a karşılık olarak itiraz edemezken, tüm bireyler aslında isyanlardadır. Ama Simran ve kardeşi olaya el koymuşlardır. İngiltere kriket takımına yeni bir oyuncu aranmaktadır. 34 yaşındaki Parghat Singh Kahlon yani Gattu neden takım da olmasındır? Böylece Gattu hayallerinin peşinden gidecek ve babasının bakış açısını değiştirmeye çalışacaklardır. Tüm aile üyeleri bu duruma seferber olur. Gurtej Singh Kahlon’dan bu bilgiyi saklamak için uğraşırlar. Bir yandan düğünü yapmaya çalışırlar. Babasının da hayalinde olduğu Hindistanlı ünlü kriket oyuncusu Lala Amarnath gibi bir oyuncu olmayı başarabilecek mi siz izleyerek görün ….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s