Bodyguard

Standard

Yönetmen; Siddique
Senaryo; Siddique
Oyuncular; Salman Khan, Kareena Kapoor, Raj Babbar, Hazel Keech, Mahesh Manjrekar.
Filmin Türü; Aşk, Hüzün.
Orijinal Adı; Bodyguard.
Yapım Yılı; 2011
Yapım Ülkesi; Hindistan
Orijinal Dili; Hintçe
Filmin Süresi; 132 dk.

FİLMİN KONUSU
Balwanth Singh, Sartaj Rana (Raj Babbar)’nın yanında bir güvenlik görevlisidir. Bir gece Balwanth ve onun hamile karısı kaza yaparlar. Sartaj, Balwanth’ın karısını kurtarır ve karısı çocuğunu o gece dünyaya getirir; ismini de Lovely koyarlar. Lovely Singh (Salman Khan), büyür ve babası gibi güvenlik görevlisi olur. Sartaj Rana’ya da büyük saygı duymaktadır. Lovely filmin başında insan ticareti yapan bir grubun icabına bakar ve ardından Sartaj Rana’nın kızı Divya (Kareena Kapoor)’nın hayatını koruma görevi verilir. Filmin bundan sonra ki kısmı biraz komik ilerliyormuş gibi gelebilir. :)

Lovely Singh, işinde son derece ciddi biridir ve Divya’nın bu durum pek hoşuna gitmez. Onunla okula gelmekle kalmaz, Derste de ona eşlik etmekten çekinmez. Sonuç olarak, Divya ve onun yakın arkadaşı Maya (Hazel Keech), Lovely’e bir oyun oynamaya karar verirler. Tek amaçları biraz olsun Lovely’i ciddiyetten uzaklaştırmaktır. Divya, onu özel numara ile telefonundan aramaya başlar. Divya, kendini Chhaya olarak tanıtır ve onun duruşundan, yürüyüşünden vs. hoşlandığını söyler. Lovely başlarda bu duruma şaşırsa da, Chhaya ile sık sık konuşmaya başlar. Bir yandan Divya’yı korumaya çalışırken, bir yanda da Chhaya’yı okulda aramaya başlar. Divya, başlarda dalga geçtiği Lovely’e aşık olduğunda ise artık çok geçtir. Divya, oyunu Lovely’e itiraf edemez ve bu bazı soeunların nedeni olur.
Bir hesaplaşma olayı kıvılcımlanır. Bu kısımları pek detaylandırmıyorum. Lovely, Chhaya kavuşma ve Divya’yı koruma arasında kalır. Divya onu korumak için Chhaya’nın onu tren istasyonunda beklediğini söyler. Chhaya, kendini bekliyor diye Lovely, Divya’yı kurtarmasıyla birlikte Sartaj’dan tren istasyonuna gitmesi için izin ister. Sartaj, Lovely’nin ona ihanet ettiğini düşünür ama yine de gitmesine izin verir. Divya, eğer Lovely’i karşılamaya gelecek bir Chhaya olmazsa babası tarafından öldürüleceğini bilir ve arkadaşı Maya’yı Chhaya olarak tren istasyonuna gönderir. Lovely, Maya’nın aşkına inanır ve onunla evlenir.

Yedi yıl sonra Sartaj, Lovely ve onun oğlunu evine davet eder. Ondan özür dilemek ister. Lovely, Divya’nın mutlu bir evlilik yaptığını ve Londra’da yaşadığını düşünür. Eve geldiğinde Divya’nın bekar ve hala babasının yanında olduğunu görünce çok şaşırır. Lovely’nin oğlu Divya’yı görünce biraz farklı davranır. Bunun nedeni annesinin yıllar önce yazdığı günlüktür. Lovely’nin oğlu tüm hikayeyi bu günlükle birlikte öğrenmiştir ve babasının mutlu olmasını ister. Sartaj’da bu sırada kızı Divya’yı zorla da olsa Lovely’e vermek ister. Divya, Lovely ve oğlu tren istasyonunda evlerine dönerken oğlu artık günlüğe ihtiyacı olmadığını düşünür ve trendeki bir çöp tenekesine günlüğü atar. Lovely’nin gözünden oğlunun bu davranışı kaçmaz ve günlüğü bulur. Günlüğün sayfaları da yıllardır inandığı gerçeğe nihat kavuşur. Chhaya’nın aslında Divya olduğunu öğrenir. Lovely telefonu ile Divya’yı Chhaya diye arar. Divya, bunu görünce kompartımandan çıkar ve Lovely’e sarılır. :) Burada da masal biter. ^^

Çok etkilendiğimi söyleyemeceğim, biraz basit ve komik :)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s