Kuch Kuch Hota Hai ( Bir şeyler Oluyor!)

Standard

Yönetmen; Karan Johar
Senaryo; Karan Johar
Oyuncular; Shahrukh Khan, Kajol, Rani Mukerji, Farida Jalal, Reema Lagoo, Anupam Kher, Salman Khan
Filmin Türü; Aşk, Hüzün.
Orijinal Adı; Kuch Kuch Hota Hai (Hintçe: कुछ कुछ होता है; Urduca: کچھ کچھ ہوتا ہے,
Yapım Yılı; 1998
Yapım Ülkesi; Hindistan
Orijinal Dili; Hintçe, Urduca
Filmin Süresi; 177 dk.

FİLMİN KONUSU

Film yakın iki arkadaşın arkadaşlığını ve arkadaşlıklarının ardındaki gizli kalan aşkı anlatıyor.
Rahul (Shahrukh Khan) ve Tina (Rani Mukerji)’nın bir kız çocuğu dünyaya gelir. Yalnız bir sorun vardır. Tina’nın doğumu sakıncalıdır ve bunu bile bile kız çocuğunu dünyaya getirir. Tina, kızının ismini Anjali’ne koymak istediğini vasiyet ederek vefat eder. Tina, Rahul’un annesi aracılığı ile küçük kızı Anjali’ye sekiz yaş günü için sekiz mektup bırakır. Babaanne bu mektupları Anjali’ye her doğum gününde bir mektup vermelidir.

Aradan sekiz yıl geçer ve Anjali babaannesinden sekizinci mektubu alır. Mektup da babası ve onun en yakın arkadaşı Anjali Sharma (Kajol) anlatılmaktadır.

Rahul ve erkek fatma Anjali St. Xavier Akademisi öğrencileridirler. Rahul havalı ve kazanova bir tiptir. Günün birinde okul müdürünün kızı Tina, St. Xavier Akademisi’ne kaydını yaptırır. Anjali’nin zıddı olan Tina güzel, kadınsı ve bilgilidir. Rahul Tina’yı görür görmez aşık olur ve sonra Tinan’nında kalbini kazanır. Fakat tam o sıralarda Anjali’de Rahul’e karşı bir takım duygular beslediğinin farkına varır. Bir gün Anjali bütün cesaretini toplayıp Rahul’e aşkını itiraf etmeye gider. Fakat Anjali tam söylemek üzereyken Rahul Anjali’den önce davranır ve kendisinin Tina’ya aşık olduğunu söyler. Birden Anjali’nin bütün dünyası yıkılır. Ertesi gün Anjali ani bir kararla bu büyük acıyı unutmak için okulu terkeder ve bir daha dönmemek üzere ailesinin yanına döner.

Tüm bu geçmiş mektup da anlatılmaktadır. Rahul Tina’nın ölümünden sonra bir daha evlenmemistir ve küçük Anjali’nin anne ihtiyacını karşılayabilecek tek kişi Anjali Sharma’dır. Küçük Anjali babasını bir tek büyük Anjali’nin tekrar mutlu edebileceğine inanır ve bu yüzden babasının gerçek aşkı olan Anjali Sharma’yı bulmaya karar verir. Bunun için Anjali babaannesinden (Farida Jalal) ve dedesinden (Anupam Kher) yardım ister.

Bu komplocu üçlü Anjali Sharma’nın adresini ve telefon numarasını öğrenmek için Anjali Sharma’nın nerede olduğunu bilecek tek kişi olan Rifat Bi denilen kadının evine giderler. Fakat Rifat Bi onlara geç kaldıklarını ve Anjali’nin şu anda başka biriyle nişanlanmakta olduğunu ve düğünlerininde çok yakında olacağını söyler. Bunu duyan küçük Anjali çok üzülür ve orada tanrıya dua eder. Anjali’nin duaları kabul olur ve aniden telefon çalar. Anjali’nin düğünü ertelenmiştir.

Küçük Anjali, Anjali Sharma’nın tesadüfen Simla’daki bir yaz kampında yardımcı olarak görev yapacağını öğrenir. Küçük Anjali babasından bu kampa gitmek için izin ister fakat bu izni alamaz. Bunun üzerine Anjali ve babaannesi o kampa Rahul’dan gizlice giderler. Kampa vardıklarında küçük Anjali ve babaannesi büyük Anjali’yi görürler. Bir akşam büyük Anjali tesadüfen televizyonda Rahul’u görür ve kızı Anjali’nin Simla’da bir kampta olduğunu söylemesiyle Anjali Sharma adaşı olan küçük Anjali’nin Rahul’un kızı olduğunu anlar.

Anjali ve babaannesi babalarına bir oyun hazırlar ve Rahul ve Anjali’nin tekrar bir araya gelmelerini sağlarlar. Rahul Anjali’ye karşı eski duygularının canlandığını hisseder. Fakat her şey Anjali’nin nişanlısı Aman’nın (Salman Khan) kampa gelmesiyle değişir.

Ama sonunda her şey Aman’ın kenara çekilip Anjali’yi Rahul’a bırakır. Ve hikâye Anjali ve Rahul’un evlenmesiyle mutlu sonla biter.

Çok detay verdim bence ama en azından müzikleri için seyredin. :D

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s